על פניו, השאלה מה הקשר בין ריצת מרתון לשיווק עסקים תמוהה ונראה כי אין כל קשר בין השניים, אבל הניסיון בשני התחומים מראה כי המשותף ביניהם הוא גדול ובשני המקרים נדרשים לפחות ארבעה עקרונות חשובים ליישום ודרך חשובה שצריך לעבור. הכנו לכם כתבה מעניינת…

שלב ראשון: הגדרת יעדים

כדי להצליח בעסק, ממש כמו בריצת מרתון, יש צורך בהגדרת היעדים בצורה שתהיה לנו ברורה וקלה ליישום.

לאן אנחנו רצים להגיע ומתי? בריצת מרתון זה יהיה כמובן 42.2 ק"מ במרתון ברצלונה בתאריך 13/03/2016 (לצורך הדוגמא)  בשיווק אנחנו נגדיר מה ההכנסה שאנחנו רוצים עד לתאריך מסוים.

אף אחד לא יכול לקום בוקר אחד ולהחליט שהיום הוא רץ מרתון ואף אחד לא יכול להקים עסק מצליח יש מאין תוך יומיים. ההצלחה, בשני המקרים, מחייבת הגדרת יעדים ברורים וברי השגה, בשלבים, ובניית תוכנית הדרגתית להצלחה. השגת יעדי ביניים בדרך ליעד הסופי מהווה תמריץ חשוב לכל עשייה ומאפשרת למדוד את ההתקדמות שלנו לאורך ציר הזמן, כך שהיא תתן לנו תמריץ בדרך למטרה הסופית, שאינה נראית קרובה ובהישג יד.

שלב שני: בונים תכנית פעולה עם איש מקצוע מתאים

אז עכשיו, כאשר ברורים לנו היעדים נבנה תוכנית מסודרת – ככה מגיעים ליעדים שהצבנו לעצמנו!

בדרך כלל, גם אם יש לנו עסק וגם אם התחלנו לעסוק בספורט בדרך למרתון, רצוי שניקח בעל מקצוע, מומחה שיעזור לנו להגיע ליעדים שהצבנו ויבנה לנו תוכנית מסודרת בה נדע בכל שבוע מה עלינו לעשות על מנת להתקדם לעבר היעד.

שיווק באינטרנט

שיווקית צריכה לפרוס ולפרט את כל הפעילויות השיווקיות שיש לבצע כדי להשיג את יעדי המכירות שלכם, הן בטווח הקצר, הן בטווח הבינוני והן בטווח הארוך.

בעסק, נוכל להעזר בחברה שתבנה לנו תוכנית שיווק ובניית אסטרטגיה ותעבוד בזה באופן שוטף. תוכנית שיווקית צריכה לפרוס ולפרט את כל הפעילויות השיווקיות שיש לבצע כדי להשיג את יעדי המכירות שלנו, הן בטווח הקצר, הן בטווח הבינוני והן בטווח הארוך וכמובן ביישום התוכנית השיווקית.

בדרך למרתון נעזר במאמן כושר מקצועי שיבנה לנו תוכנית אימון מותאמת אישית וילווה אותנו על מנת שנמנע ככל שניתן מפציעות בדרך ושינחה אותנו גם בתחום של תזונה, אימונים שוטפים, הגדרה ויישום יעדי ביניים (לדוגמא: חצאי מרתון) או שאלות שיתעוררו תוך כדי.

שלב שלישי: התמדה ועבודה קשה זה המפתח להצלחה!

התמדה ועבודה קשה היא מילת מפתח בתחומים רבים, גם כאן. בשיווק העסק שלנו כמו גם בריצת מרתון  העשייה וההתמדה לאורך זמן והעמידה בתוכנית היא זו שמביאה לתוצאות. לא משנה כמה חדורי התלהבות אנו בתחילת הדרך, ודאי יהיו בה קטעים בהם נתמלא שעמום, נתעייף, או נתקשה או שהאנרגיה שלנו קצת תרד, יהיו נקודות שבירה. ובכל זאת חייבים להמשיך לעשות כי רק ככה יגיעו תוצאות. בדיוק לשם כך בנינו תוכנית שבה קבענו את אותם יעדי ביניים שהזכרנו מקודם. גם כשקשה נסתכל אל המטרה הסופית אבל נסתכל קדימה ליעד הקרוב הבא, עוד קצת ואנחנו שם! עוד צעד ועוד צעד בדרך ליעד הגדול שלנו.

לשווק בפייסבוק, לקדם בגוגל, לעדכן את האתר באופן שוטף ויומיומי כמו גם להתאמן 5 פעמים בשבוע זו עבודה קשה שבלעדיה לא נגיע ליעד!

שלב רביעי: בחינת התוצאות ואופטימיזציה של התוכנית

לאורך כל הדרך נבחן את התוצאות בשטח ונהיה קשובים למה שקורה בשטח. נוודא כי יעדי הביניים הושגו, ונערוך את השינויים הנדרשים בתוכנית המקורית בהתאם למציאות.

אם השגנו יותר מהמתוכנן ניתן להציב יעדי ביניים גבוהים יותר ואם התקדמנו לאט מהמתוכנן כדאי לבחון את המצב מחדש ולהיערך בהתאם, זאת כדי למנוע נזקים אפשריים: כלכליים במקרה העסקי וגופניים במקרה של ריצת מרתון.

ליווי מקצועי לאורך הדרך יעניק לנו נקודת מבט חיצונית ואובייקטיבית, את הניסיון הדרוש להצלחה וידיעה ברורה מה הצעד בה, כך שנוכל ליהנות משקט נפשי כשאנחנו בידיים טובות. תזכרו שבהירות היא עוצמה!

כל הדרך עד להשגת היעדים:

שיווק באינטרנט

נכתב על ידי דרור מגל, איי ווב, שיווק באינטרנט לעסקים

השראה לכתבה: המאמן שלי מקסים שחף מטרימקס, לחברים טובים שמלווים אותי אבירם וכלנית ברנס

אהבתם את הכתבה? פרגנו לה בשיתוף או/ו תגובה

נשמח להתאים גם לכם תוכנית שיווקית שתביא לכם את התוצאות שאתם רוצים!

בטלפון 073-7569396 או צרו קשר

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

אתרי תדמית הם בדרך אתרים שאין להם דרישות גבוהות מבחינה טכנית, ולכן אפיון אתר אינטרנט תדמיתי הוא אפיון המתמקד בעיקר בעיצוב וחווית הגלישה באתר.

Call Now Button